úterý 23. prosince 2014

Čím (ne)potěšíte zmijozelské pod stromečkem

Vánoce jsou za dveřmi a vypadá to, že ani letos nás neminou. Pokud máte ve Zmijozelu někoho, komu byste rádi dali nějaký ten dárek, ale nevíte, co by takového člověka potěšilo, tak je tenhle článek přímo pro vás, pokud teda neberete všechno moc doslova a moc osobně. Co by se zmijozelským hodilo a za co by vás byli schopni předhodit Ferdinandovi?


Co potěší:

– hodně krmení pro Ferdinanda
Tím nic nezkazíte, protože chudák bazilišek něco žrát musí. Nedávno počty studentů docela prořídly, takže je obstarávání potravy o něco složitější; ti, které ve škole nikdo nepostrádal, už jsou dávno pryč. Takže pokud chcete ušetřit nějakého náhodného nevinného studenta, tak zabalte baziliščí žrádlo a máte vystaráno. Třeba na vás dojde řada později. 

– osmačtyřicetihodinový den
Den má dvacet čtyři hodin a to je někdy opravdu hodně málo, zvlášť když se musí ještě spát a jíst. Jíst se dá nenápadně kdykoliv a kdekoliv, ale se spánkem už to je horší, proto by bylo super, kdyby nad sklepením byla nějaká časová smyčka, díky níž by měl den dvakrát víc hodin, aby se dalo všechno stihnout, případně aby se všechno stihlo a člověk se ještě zvládnul pořádně vyspat.

– smaragdy do bodovacích hodin
Je to sice smutné, ale Zmijozel je bohužel až na třetím místě v bodování, takže by každého zeleného určitě potěšilo, kdyby do bodovacích hodin přibývalo víc smaragdů, nejlépe v takovém množství, aby nás to vyhouplo na první místo ve školním poháru, který jsme nezískali už nějaký ten rok. A vůbec, Nebelvíru se to už ani nevešlo na římsu nad krb, tak nechápu, proč chtějí další.

– tlusté ponožky
Posledním kolejním dárkem sice byla zmijozelská hadí kůže, aby nám bylo hezky teploučko a navíc byl tento kus prádla stylový, ale ve sklepení je prostě zima, s tím nic nenaděláme. A protože zima jde od nohou, tak tlustými ponožkami pohrdnou maximálně ti, kteří vlastní chlupaťoučké nadkolenky (a neperou je).

– lepší odrážečské hole
To je sice dárek vhodný zejména pro naše odrážeče, ale když ho dostane někdo jiný, je pravděpodobné, že se k těmto hráčům famfrpálu jednou dostane. Odrážečské hole by se hodily hlavně proto, že těmi současnými je nebezpečné se snažit někoho srazit, protože z nich už padají třísky a kdovíco všechno ještě; to, že nové potlouky jsou agresivnější, bohužel nikdo nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Nové hole by každopádně mohly být odolnější a bezpečnější a samozřejmě by se s nimi měli lépe srážet protihráči.

– cokoliv s hady nebo žábami
Hadi, kolejní zvíře Zmijozelu, a žáby, které stále vládnou Hadímu králi, jsou nejoblíbenějšími motivy v koleji, proto nejde nic zkazit, když někomu zelenému věnujete něco právě s hadem nebo se žábou. Může to být cokoliv, od oblečení přes knihy až po nějaké maličkosti, hlavně aby bylo poznat, že jde skutečně o jedno z těchto dvou zvířátek. Akorát je někdy otázka, pro koho je vhodnější had a pro koho žába, ale u mnohých se to dá snadno odhadnout.

A co je lepší si nechat pro sebe (případně pro někoho jiného):

– něco žlutého
Ne, nemyslím to nijak barvisticky, ale žlutá je v šeru a plísni chodeb jako pěst na oko. Což je samozřejmě špatně, protože když si člověka všimne nějaký nepříjemný obyvatel této části hradu, tak to nemusí dopadnout dobře. Proto je správná barva zelená nebo černá a všechny odstíny mezi tím, ty totiž nejsou tak nápadné a splývají s okolím.

– pyžámko s medvídky
To snad ani není potřeba objasňovat, pyžamo s medvídky rozhodně není správně zmijozelské, totéž platí o všem roztomilém, ňuňacím, chlupatém a plyšovém. Už jste v tom někdy někoho zeleného viděli? Jako dobře, v pyžamu obyčejně každý spí ve své ložnici, ale stejně to není moc vhodné jako vánoční dárek.

– čokožabky
Čokoládové žabky jsou sice super, když náhodou přiletí k úkolu, ale to se jejich zisk dá normálně ospravedlnit a žabka se může pustit na svobodu bez větší újmy. Když ovšem žabka přistane jako dárek, tak není nepravděpodobné, že obdarovaného seřve nejmenovaná milovnice žab za to, jaký je žabožrout, když dostává tyhle cukrovinky jen tak od kamarádů, a celé to pak slízne jak ten, kdo dárek dostal, tak i ten, kdo ho dal, proto doporučuju tohle rozmyslet. Případně darovat jenom kartičku.

– Vánoce jako takové
Už od dob Salazara přetrvává ve Zmijozelu tradice slavit Salazarnálie, což je něco trochu jiného než Vánoce. Už jenom proto, že obojí připadá na jiný den a obojí se slaví úplně jinak. Upřímně, je dost velký rozdíl mezi zpíváním koled u stromečku a nebezpečnou výpravou sklepením pro dárek pro celou kolej. A můžete třikrát hádat, co je pro zmijozelské zajímavější a zábavnější.

1 komentář:

  1. Já se o ty medvídkovité dárky klidně postarám! O:-) :D

    Lilien

    OdpovědětVymazat

Redakce Hadího krále vám děkuje za každý komentář. Vlastně neděkuje, to se jen tak říká... A nezapomeňte na slušnost!