neděle 8. února 2015

Vidím všude samé sovy!

Tohle se vám úplně klidně může stát, když přijdete do sovince Barbary Arianne Lecter. Naší zelené žabomilky a jak vidno také velké chovatelky sov. Jakmile mi tuto informaci nechtěně prozradila, vypadly mi oči (posilněné citronovými kolečky z cirkusu) a hned, jak jsem si je nasadila zpět, rozhodla jsem se udělat s ní rozhovor na téma SOVY.
Takže ... prý máš 70 sov? Je to přesně 70 nebo plus mínus?
Huh, jak se k tobě dostala taková informace?! Já sama nevím, kolik mám sov, ale to bude tím, že se říká, že neumím do pěti počítat!

Kdy se ti to tolik nakupilo?
Já bych řekla, že se to ke mně dostalo v průběhu věků, kdy jsem byla na hradě. Ono 7 mudllet je 7 mudllet...

ilustrace by Wenai Lafayette
Kolik máš tak denně v sovinci bobků? To musí být zápřah to pořád uklízet a spotřeba jídla asi taky nebude malá...
Tak to vím úplně přesně! Bobků je na máchnutí smetáčkem, který je samozřejmě opatřen čistícím kouzlem, takže já hnu pouze hůlkou a ne prstem, aby se něco dělo!
A ohledně jídla je to jednoduché. Soví zob je drahá věc, takže své sovy nekrmím. Přece jen jsou to svobodní tvorové, kteří si mohou pro nějakého toho hlodavce vyletět kdy budou chtít a mně to ušetří nejednu drahocennou minci! 


Máš nějakou velmi oblíbenou sovu? My to ostatním sovám neřekneme.
Všechny sovy jsou oblíbené! Některé velmi, některé jen oblíbené, ale řekla bych, že žádná výrazně nevyčnívá. A pokud ano, musela bych tu přežvýkat jména 90 % sov z mého hůvince!

Jak jim všem vymýšlíš jména? Nemáš nějakou sovu, co je pojmenovaná úplně nesmyslně, protože tě zrovna nic nenapadlo?
Jména se vymýšlí sama. Samozřejmě musím hned na úvod říct, že velkou část sov jsem dostala již pojmenovanou, ať už jako dárek či jako dědictví, takže jsem nemusela vymýšlet nic. A sovičky, které jsem pojmenovávala sama mají pro někoho jména možná divná, ale pro mě je každé z těch jmen něčím výjimečné a originální.

Máš místo sov i něco jiného? Včera mi od tebe přišel poštovní holub...
Jojo, mám tam sovy, holuba, zlatonosku, pár žab...

Jaký druh sov je tvůj neoblíbenější. Respektive, kterého máš nejvíc?
Nejvíc mám opelichané klasiky, jsou to spolehlivé sovičky, které sice nevypadají na oko nic moc, ale poštu doručí stejně spolehlivě, jako kdejaká drahá hůva.

Věnuješ se také šlechtění sov? Křížení a rodokmenům?
Tak sovy si občas cestu zkříží samy a to je pak řacha. Narovnávat peří, srovnávat zobáky a připomínat, kam která zkřížená hůva letěla je kumšt. Ale jinak se této zálibě nevěnuji. Popravdě by to byl určitě žrout času, kterého si nemůžu dovolit!

ilustrace by Wenai Lafayette


Jakou sovu bys doporučila začínajícím chovatelům? Je nějaká nenáročná na údržbu a krmení, bez rizika, že nás hned rozsápe?
Obecně podle mého názoru platí, že čím menší sova, tím menší hlad. A když ne hlad, tak drápky a zobák. Určitě to v rozjímání o rozdrápání a následném možném pozření hodně pomůže... A co se týče údržby a krmení jsou nejlepší hůvy bezúdržbové, potažmo takové, které si třeba jen půjčíte (chápáno přijde hůva, obratem jí kopu zpět, abych nemusela opotřebovávat hůvy vlastní) a nic navíc do nich neinvestujete.

Myslíš, že má někdo víc sov, než ty? Víš kdo? Kdo? Co? Co?
Samozřejmě že musí být spousta lidí, kteří mají spoustu sov! Rozhodně nejsem člověk, co by jich měl na hradě nejvíc. To ani omylem! A jména? Budu zapírat, nic víc ze mě nedostaneš! Cizím peřím se rozhodně chlubit nebudu!

Tolik tedy naše zelená Žába Žaboidní k sovám ve svém sovinci.  Já tedy mít  tolik sov, mám v nich pěkný zmatek. Jak jste na tom se sovami vy? Uklízíte bobky pravidelně? Krmíte sovy nebo je necháte, aby si něco chytily samy? A co na to Jan Tleskač?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Redakce Hadího krále vám děkuje za každý komentář. Vlastně neděkuje, to se jen tak říká... A nezapomeňte na slušnost!