pátek 30. října 2015

Jak vystrašit mudly po mudlovsku

Mudlové milují strašidelné věci. Jsou jimi fascinováni. Proto si vyrábějí různé kostýmy a straší se navzájem (především během Halloweenu). Chcete mudly postrašit „po mudlovsku“ a nevíte, jak na to? Tento článek vám jistojistě pomůže.

Proč strašit mudly po mudlovsku, říkáte si. Důvod je jednoduchý. Strašení po „kouzelnicku“ už bylo dost. Nyní přichází jiná móda. Navíc strašení za pomocí kouzel není tak náročné a uspokojující, jako strašení po mudlovsku. Zahoďte tedy hůlky, nakupte si spoustu materiálu, povolejte si skřítky (nebo jakéhokoli nedobrovolného dobrovolníka) a vrhněte se na to. Ano, budete vyrábět kostým. A ano, následně v něm budete strašit nicnetušící kolemjdoucí. A ne, nesmíte používat kouzla!
Nejprve si musíte ujasnit, jaký kostým budete chtít vyrábět. Půjdete do klasiky, tedy upíra, vlkodlaka, zombíka, mumie a podobných, všem známých potvůrek, nebo si vyberete něco jiného? Něco propracovanějšího? Něco netradičního? Něco... šokujícího?

Ať už se rozhodnete pro cokoli, začněte s realizací vašeho nápadu co nejdříve, abyste to stihli. Nechávat si výrobu kostýmu na poslední chvíli není dobrý nápad, věřte mi.
Jakmile máte návrh i materiály, vrhněte se na výrobu. Pokud tedy nechcete zapojovat skřítky či nedobrovolného dobrovolníka, budete si muset svůj nápad realizovat samostatně. Pokud máte po ruce nějakého pomocníka, neváhejte a buďte velice striktní a zlí. Chcete přeci, aby váš kostým byl co nejlepší, nejúžasnější, nejvěrohodnější a aby při pouhém pohledu na něj mudlové zkameněli (ne doslova! Ne, že si s sebou přitáhnete baziliška!).
Pokud máte už vytvořený kostým (nebo je alespoň v procesu výroby), vytipujte si lokaci, ve které budete strašit. Nejlepší by bylo, kdybyste okolí znali jako své boty, abyste se tam v noci náhodou neztratili. Také by bylo dobré, aby se tam hojně vyskytovali mudlové (aby se vám nestalo, že čekáte a čekáte a nikdo nejde.) V oné lokaci si vytyčte místo, kde bude vaše „základna“, nebo takové strašicí sídlo, z něhož na mudly budete vybafávat. Na to místo se také budete vracet pokaždé, jakmile dokončíte strašení jedné skupinky mudlů. A pak budete čekat na další skupinku mudlů. Chvilku je postrašíte, poběžíte za nimi a pak se zase vrátíte a schováte. A znovu. A znovu.

Pro větší efekt si můžete okolí základny trochu vylepšit dle svého gusta (např. pokud jste převlékli sebe/svého mazlíčka/kohokoliv za pavouka, můžete kolem přilepit „pavučiny“ a do nich třeba i nějaká falešná těla, apod.) 

Nakonec se dostáváme k samotnému strašení. Jak už jsem zmínila výše, celé je to o tom, že budete čekat na svém vytipovaném místečku a pokaždé, kdy kolem vás půjdou mudlové, na ně vyskočíte, vystrašíte je a chvilku je budete honit, aby se báli ještě víc. Pokud nechcete moc běhat, můžete je pronásledovat jen chvilku a pak se vrátit na své místo. Nebo se nemusíte hýbat takřka vůbec, i to může být celkem efektivní... pokud máte ten správný kostým.

Pokud naopak nechcete jen stát na místě, můžete se pohybovat, ale dělejte to buď nenápadně, nebo tak, aby se vás mudlové báli už z dálky (a jakmile se k vám přiblížili, můžete na ně opět vyběhnout a v podstatě předstírat, že to je vaše teritorium a že je přes něj nepustíte). Při strašení je velice efektivní dělat nějaké děsivé zvuky, takže různé skřeky, kvílení, řvaní, popřípadě cokoliv jiného, co vás jen napadne.
Snažte se vyhnout agresivnějším mudlům a pokuste se nevyděsit některé mudly k smrti... a to je asi tak vše, co byste měli vědět.
Pro inspiraci zde máte ještě nějaké další pohyblivé obrázky. Přeji vám příjemnou zábavu při strašení!

1 komentář:

  1. Ještě že nechodím v noci mezi mudly. Dostala bych infarkt :)

    OdpovědětVymazat

Redakce Hadího krále vám děkuje za každý komentář. Vlastně neděkuje, to se jen tak říká... A nezapomeňte na slušnost!