pondělí 7. března 2016

Tajemství profesorského večírku

Pamatujete si na soutěž od slečny Tydynky, která chtěla vědět, co vyšťáráme za drby o jakémsi večírku ve sborovně? Hadí král vám přináší jedno vypracování, po jehož přečtení dost možná začnete na všechny zúčastněné pohlížet jinýma očima.

Účinkují:
Kate Resea, alias Pikachu
Barbara Arianne Lecter, alias Žába
NaSaŠí Jackson, alias Cookie
Kouhei Hasangeki, alias Samuraj
Eineann Mag Lasair (postaršovací lektvar), alias Metuzaléma Storočná, údajná pracovnice ministerstva kouzel
Tydynka Flyová, alias Maguár


-------------------

Slečna E. M. L. (plným jménem Eineann Mag Lasair), krycí název cEntrální Mozek Lidstva je bodohrotička. Tedy studentka, která je závislá na konání bodů ve všech oborech činností, kde se body dají získat. Je to ryze patologická deviace studenta způsobující chorobnou akademicko-vzdělávací aktivitu za účelem sběru bodů. Z lékařského hlediska jsou tito jedinci nadprůměrně ctižádostiví, až nezdravě ambiciózní a často trpí civilizačními chorobami z důvodu dlouhého vysedávání v knihovnách nad psaním úkolů, a za duševní zdraví považují pouze stav, kdy vedou celohradní bodovací žebříček s alespoň 1 000bodovým náskokem.

A právě této slečně se přihodilo, že si zapsala předměty u profesorů, které tento rok pozvala prof. Tydynka Flyová na svůj večírek. Profesoři si udělali volný večer, z pohledu Ein se naprosto vykašlali na činnost, za kterou jsou placeni (tedy rozdávání bodů za opravené úkoly) a nastala bodově-krizová situace. Slečně Ein už 32 minut nepřišla ani jedna sova s bonusovými body, ba ani obyčejná jednička z úkolu. To se studentce se 65 předměty a třemi semináři moc často nestává. Zaplavila ji tedy vlna nervozity a paniky. Pak se v její hlavě sepnul nouzový režim logického uvažování, díky kterému vydedukovala, že se profesoři musí někde flákat! Jala se tedy zjišťovat, co se kde koná a s pomocí ukradeného Pobertova plánku rychle lokalizovala velkou koncentraci fialových v pokojích madam Flyové. Před vstupem do jejích komnat však hlídala paní Norrisová, která žádného studenta nepustila dovnitř pro nezletilost.

Ein však byla zběhlá v lektvarech a nebyl pro ni problém si opatřit lahvičku postaršovacího lektvaru, kterou do sebe okamžitě na ex obrátila. Výsledný efekt byl... no řekněme, jiný než čekala. Místo v dospěláka se totiž proměnila rovnou v seniorku! Stařičkou a vyschlou babku, jíž šeredně loupalo v kříži. To loupání opravila kouzlem, které si pamatovala z lékokouzelnictví, a trochu se jí ulevilo. Nepřezdívalo se Centrální mozek lidstva jen tak pro nic za nic.

Jenže ouha, u dveří do pokojů madam Tydynky Flyové narazila na nečekaný problém! Norrisová ji opět odmítla pustit dovnitř. Ein naštěstí ovládala maguárštinu, která se učila v jedenáctém ročníku kočky, tvora v kouzelnickém světě, a tak se kočky slušně dotázala, v čem je (krucinál) zase problém.

A dozvěděla se, že je to maškarní večírek jen pro zvané a že bez masky a pozvánky se dovnitř nedostane. Ein zaběhla za roh, vytáhla z kabelky psychopapír a hůlku. Za pár mávnutí hůlkou se proměnila v dámu v bikinách s péřovým boa a kovbojským kloboukem na hlavě, což bylo vzhledem k jejímu nepřirozeně zestárlému tělu poměrně odvážné až ukrutně módně troufalé. Aby ji nikdo nepoznal, vylepšila svůj outfit ještě škraboškou v barvě boa.

Na Norrisovou to ale naštěstí pro Ein fungovalo, dokonce se od té milé babičky nechala pohladit a podrbat za ušima.

Když se Ein ocitla na večírku, nestačila se divit. Profesoři si dopřávali máslový ležák, Kouhei v samurajském brnění pil saké z velké dvoulitrové zelené láhve se znaky kandži na etiketě (Ein přehláskovala nápis jako „chlast“). Podle všeho se snažil opít madam Sušenku. Jacksonová měla na sobě úbor, který byl v základu hnědý, pěnově naducaný, kulatý a připomínal obří piškot s pupíkem. Barbara v masce žáby jí ze zad tajně loupala kousky pravé čokolády a vyprávěla Tydynce cosi o tom, že drží vysokokakaovou dietu. Dieta spočívá v přežírání se čokoládou a v pravidelném pití kakaa, nejpozději po půl roce se údajně dostaví čokoládové nechutenství, ale Barb si stěžovala, že na čokožabky má chuť pořád, ačkoliv ji drží už dva a půl roku.

Kate Resea měla na sobě žluté tlusté cosi, s roztomilými oušky, červenými tvářičkami a ocáskem ve tvaru blesku. Pařila Pokémony na mudlovském přístroji a čas od času zvolala Pika Pikáá-škyt! očividně zcela pod vlivem alkoholu. Ein si bystře domyslela, že se stala obětí nebezpečného saké samuraje Kouheie již před Sušenkou. Uložila si do paměti, že se mu musí vyhýbat.

Tydynka si upravila maguáří ouška a vykašlala hrstičku kočičích chlupů. „Kruci, neměla jsem do do toho mnoholičného lektvaru přidávat tu maguáří srst! Ale no, což, jako maska to funguje bezvadně, kuckykucky!“

Ein ukořistila máslový ležák a notně si přihnula z půllitru.

„A VY JSTE SAKRA KDO?!“

--- pokračování příště ----

5 komentářů:

Redakce Hadího krále vám děkuje za každý komentář. Vlastně neděkuje, to se jen tak říká... A nezapomeňte na slušnost!