sobota 30. prosince 2017

U Zlatého hada


Také se vám někdy povedlo zabloudit mezi mudly a hledali jste kouzelnickou restauraci, bar nebo nějakou putyku, jakou byl například Děravý kotel? Tak je tento článek přímo pro vás! S Hadím králem jsme se totiž vydali po stopách kouzelnických podniků v mudlovském světě.


Není tomu ani týden, co jsem nutně musela opustit brány bradavického hradu. Vydala jsem se mezi mudly a jako mnozí z nás ani já nevěřím jejich kuchyni. Hledala jsem tedy v temných zákoutích Prahy nějakou českou verzi Děravého kotle a taky že se povedlo!V Liliové ulici se nachází restaurace U Zlatého hada, která kouzelnické duše naprosto láká, a o to více ty zmijozelské. Na první pohled je to naprosto obyčejná mudlovská restaurace, ale tento podnik je zahalen do starodávných zastíracích kouzel.
Na jednu stranu se jedná o obyčejnou restauraci, ale pozůstalé gotické sklepy s válenými malbami vás dostanou zpět do kouzelnického světa.


Tento kouzelnický podnik vznikl v roce 1419. Jméno („U zlatého hada“) vzniklo v 18. století. Bývala zde alchymistická laboratoř, ovšem pro mudly to byla obyčejná lékárna. U Hada se tomu říká, protože had byl podle mudlů svůdcem Adamovy Evy, takže to byl symbol ďábla, ale zároveň had byl průvodcem Svatého Jiří a v dávných gotických časech byl had také symbolem léčitelství.

Na své si zde přijdou milovníci máslového ležáku, ale také ohnivé whisky.

Za redakci Hadího krále dostává tento podnik:
*****
(4/5 hvězdiček)

Pro Hadího krále
Hannabell Cavanaugh

1 komentář:

  1. Boží! Tak tam zajdu!

    + nebyla vzadu česká Příčná ulice?

    OdpovědětVymazat

Redakce Hadího krále vám děkuje za každý komentář. Vlastně neděkuje, to se jen tak říká... A nezapomeňte na slušnost!