středa 21. února 2018

AO: Rozdíl mezi astronomem a astrologem


Vítám vás u prvního dílu z Astronomického okénka, postupně vám budu ukazovat různé tajemnosti z vesmíru, ale prvně si musíme vysvětlit základy. Štve mě, jak si strašně moc lidí plete tato dvě slova, nebo si myslí, že mají stejný význam. Potom, co si přečtete tento článek, tak už si nikdy nebudete tyto dva pojmy plést! A pokud ano, tak se na vás vrhnou astronomové a nestane se vám nic pěkného!Astronom – to je člověk, co se zajímá vědou jménem astronomie, zajímá se o vesmír, pozoruje hvězdy, zkoumá planety. Je to objevitel vesmíru. Známí lidé jako Galileo Galilei, Mikuláš Koperník, a Giordano Bruno jsou všichni astronomové. Pokud byste o nich někdy řekli, že jsou astrologové, tak se budou v hrobě otáčet.


Astrolog – to je člověk, co dělá horoskopy. Horoskopy se dělají podle postavení planet a hvězd a dalších vesmírných těles. Každý král měl svého vlastního astrologa, který mu předvídal budoucnost horoskopy, určitě jste o tom už slyšeli. Já upřímně těmto horoskopům nevěřím, podle mě jsou to blbosti, ale to už je na každém z nás.


Taky vám mohu říci něco o rozdílech, co mají astronomové a astrologové.

Astrologové – určitě znáte zvěrokruh, každý z nás se narodil v jednom z dvanácti znamení a každé znamení trvá okolo jednoho měsíce. Ovšem toto zavedli astronomové.

Astronomové – ve skutečnosti je souhvězdích ve zvěrokruhu třináct, chudáka hadonoše astrologové vyhodili. Původně mělo být třináct měsíců, ale jelikož lidé jsou pověrčiví, tak měsíců musí být dvanáct, kdyby bylo těch měsíců třináct, všechno by se lépe počítalo a astronomové by to měli daleko lehčí, ale astrologové to museli zkazit. A doopravdy každé znamení trvá jinak dlouho, třeba takové znamení štíra trvá pouze osm dní. Abych vám to vysvětlil, Slunce se postupem roku promítá do třinácti souhvězdí, jak dlouho se do tohoto souhvězdí promítá Slunce, tak dlouho trvá. Ale astrologové vymysleli ten způsob, který známe dnes, jak už jsem říkal, je to, protože jsou lidé pověrčiví.

Tak doufám, že jsem vám trochu objasnil, kdo je astronom a kdo astrolog. A už si to prosím vás nepleťte! A také jsem vám ukázal, jak je to doopravdy s těmi znameními zvěrokruhu, tak snad jste si z toho něco vzali. Těšte se na další díl!


Pro Hadího krále
Blake Towerell

7 komentářů:

 1. A já vždy myslel, že je to jeden a ten samý člověk! Děkuji za vysvětlení!
  Těším se na další článek =)

  OdpovědětVymazat
 2. Pevně věřím, že jsem se narodila ve znamení hadonoše. Společnost je hrozná, chci zpátky své znamení!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud je Hadonoš tím nejhorším znamením, tak jste se v něm určitě narodila, paní profesorko! :-D

   Vymazat
  2. Je špatně , že jsem spokojená se svým znamením Lva? Není to znak rozdvojené osobnosti? Ehm...

   Vymazat
  3. Ineesko, já jsem taky lev... on měl Matýsek s tou rozdvojenou osobností skoro pravdu :D

   Vymazat
 3. Elaine Robillard22. února 2018 23:01

  Horoskopy jsou pravdivé! Pokud si při jejich čtení dáte nohu za krk, postavíte se při tom na nos a pískáte ušima! :D

  OdpovědětVymazat
 4. Já už vidím, jak to zase spletu až se s Blakem budu bavit! :D

  OdpovědětVymazat

Redakce Hadího krále vám děkuje za každý komentář. Vlastně neděkuje, to se jen tak říká... A nezapomeňte na slušnost!