pondělí 12. srpna 2019

Ty pixely se zvětšují!

Ano, ti z vás, kteří navrhují, to jistě znají. Navrhujete, navrhujete, kreslíte, zvětšíte si obrázek, abyste na to líp viděli, pak ještě, pak ještě a najednou máte obří pixely, které se na vás valí a hrozí vás rozdrtit. A ty sny pak! No nádhera, vřele to doporučuji :D
sobota 3. srpna 2019

Losos na sedm způsobů
Nováčci už jsou nějakou chvíli na hradě – objevují, rozkoukávají se, posílají první soutěže, straší ve Velké síni… Jsou zkrátka všude. Nedalo mi to a musela jsem se zeptat svých spolulososů, jak vnímají hrad.

pondělí 29. července 2019

Ve stopách mudlů a jejich posedlosti naším kouzelnickým světem: LondýnPokud vás zajímá naše cestovatelská rubrika, která vás zavede do světa mudlů, neváhejte a vezměte si toto čtení s sebou na porcelánového krále... určitě neprohloupíte. Zjistíte, jaké strasti potkali naši milou reportérku a co si naopak užila až nad očekávání v nádherném městě Londýně.
pátek 26. července 2019

Návrhářská horečka opět zaútočila!

Už dlouho nikdo nepřidával žádné návrhářské články, kde se návrhář chlubí svými výtvory a snaží se přimět čtenáře koupit si jejich modely. Do nedávna jsme ji mohli považovat za mrtvou, dokud k nám nepřišla slečna Wenai a nezačala zveřejňovat své návrhy. Čtenáře a redaktory Hadího krále chytla znova touha a ambice šít a podplácet správce PU, aby jejich modely zveřejnili dříve než těch ostatních. Někteří šli naopak trochu jinou cestou a začali učit nezkušené držet jehlu a nit v ruce. Ano, mluvím o našem bývalém zmijozelském pokladníkovi Zpytlehněvovi, který jako znovuzrozený s chutí učit nováčky zaučil i naší šéfredaktorku, která podlehla nátlaku svého hadonoše a začala též navrhovat. A věřte, nevěřte, začalo ji to bavit!

neděle 21. července 2019

"Název článku? Nemám tucha!"Krátce po zveřejnění článku „Návrhářské začátky“ od talentované Havraspárské návrhářky Isabell Tenebris přiběhl k nám do redakce, celý uřícený, Zpytlehněv Zďáblíkov a nesrozumitelně něco křičel. Když se nám podařilo ho uklidnit natolik, že byl schopen souvislého slova, podařilo se nám z něj vypáčit, že se prý modrou návrhářkou cítí zahanben. Se sebou také přinesl hromadu vlastních návrhů a trval na tom, abychom je nafotili a také otiskli.


Pokoušeli jsme se mu sice vysvětlit, že cítí-li se Isabell zahanben, pak ničemu nepomůže, pokud zveřejníme hromadu jeho návrhů, které jsou méně kvalitní než ty její, a že by raději měl více zapracovat na svém stylu a práci s jehlou.
Zpytlehněv Zďáblíkov si naše připomínky pečlivě vyslechl a pak je všechny razantně zamítl a jelikož se ho následně nepodařilo z redakce vyhnat, ani když si šéfredaktorka došla pro koště, dovolte nám tedy představit další skvělý článek naší návrhářské rubriky.


čtvrtek 18. července 2019

Návrhářské začátkyUž v prvním ročníku jsem si říkala, že jednou musím zkusit něco navrhnout. Na počítači se mi do toho ale nějak nechtělo a tablet jsem v té době nevlastnila. Teď už je ale vše jinak, protože tablet mám a sem tam i nějaký volný čas, kdy se můžu návrhům věnovat.neděle 14. července 2019

Rozhovor s háďaty jaký jste ještě neviděli!
To jsem si tak jednou odpalovala potlouky na svého spolužáka Woodyho, který se bez duše pohupoval na vypůjčeném Zefyru, když v tom mě napadlo, proč je vlastně se mnou v koleji? Líbí se mu tu vůbec? Chce to někam dotáhnout nebo bude průměrným prvákem už do smrti? Tyhle a další otázky mi nedaly vůbec klidu a tak jsem se musela jeho i další jedné aktivní prvačky zeptat.


čtvrtek 4. července 2019

Co by nikdy neřekla... Marguerita Laux


Inspirován dávnou soutěží madam Lilien Emity Meissed vám Hadí král přináší již pátý z řady článků s tématem „Co by nikdy neřekl…“!

Dnes se zaměříme na naší velmi živou dušici Margueritu Laux. Den Márčiný smrti si snad všichni pamatují jako kdyby to bylo včera, co vypila záhadný lektvar ve zmijozelské kolejní místnosti, po kterém jí opadaly vlasy a navěky věků zšedla. 


neděle 30. června 2019

Zpovědnice III.


O naši zpovědnici je stále větší a větší zájem a my se snažíme vybírat ty nejzajímavější lidské příběhy a přinést vám je v podobě dalšího článku v Hadím králi. Ne každý student či profesor, který se snaží poprat se svým problémem, má odvahu zasednout k rozhovoru do naší zpovědnice. O to více si ceníme těch, kteří ostych překonají a o svých problémech se rozhodnou promluvit právě v rozhovoru skrz naši zpovědnici.pondělí 24. června 2019

Zmijozelští karikují... Sooyeon Choi!Hadí král přináší další pokračování oblíbených karikatur. Tentokrát se podíváme na zoubek naší šéfredaktorce Sooyeon Choi. Jak ji vidí ostatní zmijozelští studenti? Neskrývá nějaké tajemství osobnosti, které může být šokujícím odhalením? Dozvíte se v článku.


pátek 21. června 2019

První soubojový turnaj v Bradavicích!

Co to vlastně je ten soubojový turnaj? Letos se konal poprvé za celou historii Hogwarts. Veden Haydenem Folivorou, který dostal brilantní nápad ho uspořádat a zorganizovat. Kouzelníci měli možnost se utkat se studenty, profesory, zaměstnanci a obyvateli hradu. Na tento den zřejmě všichni čekali, protože jen co Hayden vyvěsil přihlášky do soubojového turnaje, tak se k němu sesunuli vášniví soubojaři a málem našeho bývalého šéfredaktora ušlapali. Naštěstí vyvázl s minimálním ublížením na zdraví, to ovšem nemůže tvrdit jeho uniforma, která byla potrhaná ještě víc, než bývala.

čtvrtek 23. května 2019

Famfrpál očima zmijozelské kapitánkyMnozí by jistě řekli, že tento školní rok je pro naši milovanou Loralei vcelku zásadní. Převzala kapitánováni po všemi dobře známé Andruš, která si svůj tým pořádně vypiplala. Následuje ji však v jejich krocích? Má v plánu pokračovat? Je připravena na nadcházející zápasy? Nosí sebou rakvičku kvůli členům týmu, či jde jen o pouhou náhodu?

neděle 19. května 2019

Zdlouhavá a nudná historie cestování letaxem


Mark Petersvood je po všech stránkách skvělý profesor a vzor mnoha mladých studentů. Je velice vzdělaný, sečtělý, vybavený znalostmi skoro až encyklopedickými. Do hodin nechodí pozdě a výklad má vždy pečlivě připraven. Povahou je to pak člověk vyloženě laskavý až slušný – nikdy jsem neviděl, že by na hodině o žáka přerazil více než dvě cestovní košťata.
Pomalé a hloupější studenty je vždy ochoten přátelsky a trpělivě vyslechnout a pak jim v neméně přátelském duchu naložit hromadu domácích úkolů navíc, aby si látku pečlivě procvičili.
I přestože je pan profesor člověk takřka bez záporných vlastností, má jako kantor jednu obrovskou vadu… a to je jeho původ.

středa 15. května 2019

Magík "Záskok"
O magíku "Záskok" koluje spousta polopravd, omylů a mýtů. Někteří se je snaží testovat, a tím ohrožují svoji bezpečnost. Jak je to tedy s polopravdami, omyly a mýty doopravdy?

sobota 11. května 2019

Zmijozelské literární osvěžení – 11Moji drazí studenti,

Z.L.O. už díky vám mele z posledního a je načase ho dorazit a porazit. Vidím vám na očích, když vás tak pozoruju z nad-krbu, že už byste milé Z.L.O. nejraději vyhladili z povrchu zemského. Víte, já vám to i věřím.