středa 27. května 2020

Pokladnice a zástupkyně kapitána Astoria von Pens pod drobnohledem


Vedení zmijozelské koleje bylo, je a bude tvořené mnoha různými tvářemi. Prošlo jím mnoho osobností, lidí, kteří překvapili a dodnes se na ně vzpomíná, ale také funkcionářů, kteří příliš nezazářili, byť do nich byla vkládána obrovská naděje. V sérii rozhovorů, které dostaly pracovní název „Zmijozelští funkcionáři pod drobnohledem“, se můžete těšit na různé osoby z dob minulých, ale i současných, na jejich pocity, myšlenky, vzpomínky, naděje i jejich nejniternější já.
Druhá na řadu se dostala současná pokladnice a bývalá zástupkyně kapitána Astoria von Pens.

neděle 24. května 2020

Co by nikdy neřekl/a... Sooyeon ChoiInspirován dávnou soutěží madam Lilien Emity Meissed vám Hadí král přináší již sedmý z řady článků s tématem „Co by nikdy neřekl…“!A na zoubek se nepodíváme nikomu jinému než bývalé šéfredaktorce nejúžasnějšího kolejního plátku - Hadího krále, současné zástupkyni famfrpálové kapitánky, neohrožené odrážečce a rannímu ptáčeti Sooyeon Choi.

sobota 16. května 2020

Šéfredaktorka a zástupkyně kapitána Sooyeon Choi pod drobnohledem


Vedení zmijozelské koleje bylo, je a bude tvořené mnoha různými tvářemi. Prošlo jím mnoho osobností, lidí, kteří překvapili a dodnes se na ně vzpomíná, ale také funkcionářů, kteří příliš nezazářili, byť do nich byla vkládána obrovská naděje. V sérii rozhovorů, které dostaly pracovní název „Zmijozelští funkcionáři pod drobnohledem“, se můžete těšit na různé osoby z dob minulých, ale i současných, na jejich pocity, myšlenky, vzpomínky, naděje i jejich nejniternější já.
První na řadu se dostala současná zástupkyně kapitánky a bývalá šéfredaktorka Sooyeon Choi.

úterý 12. května 2020

Hannibalovo jezero o dva měsíce později


Hannibalovo jezero je pořád plné věcí, které do něj nepatří. Na hladině se pohupují bylinky, soušky (respektive spíše dřevo promočené skrz naskrz), trika, legíny, sukně, šaty, boty, vesty, korzety, dresy, mikiny, sedmibojařské balónky, kaktusové víly, nadkolenky, svetříky i cosi, co se nazývá „Tlukot prasečího srdce“.
Je navíc velmi snadné při tahání chytit jak mravenčí mor, tak úplavici. To se nezměnilo. Bohužel.
Přístup obyvatel hradu k tahání i případným nemocem je však jiný. Studenti i dospělí kouzelníci jsou na jedné lodi, pomáhají si a vody se dávno nebojí.

pátek 24. dubna 2020

Nákupní horečka v Godrikově Dole
Godrikův Důl je domovem mnoha profesorů a zaměstnanců hradu. Nachází se zde malý park, radnice, kde zaměstnanci mohou požádat o pozemek, zvířecí útulek, kde si obyvatelé celého hradu mohou zakoupit licence a k tomu mazlíčka, jezero, plné vyplavených věcí od studentů, kteří se šli koupat ať už dobrovolně nebo ne, a především Salón Stříbrná NiT.

neděle 19. dubna 2020

Zmijozelský tým Bradavické čtyřky
Na hradě běží v plném proudu turnaj „Bradavické čtyřky“ a já přináším úvodní rozhovory s našimi účastnicemi. Jak si zmijozelské dámy sedly? Mají z něčeho strach? Jak pojmenovaly svůj tým? Vše se dozvíte uvnitř článku.

sobota 11. dubna 2020

Ferdinand slaví narozeniny aneb Zelený čtvrtek ve Zmijozelu


Každý druhý rok o Velikonocích slaví Zmijozel jeden z nejvýznamnějších dnů v celém roce. Zelený čtvrtek. Není to jen svátek křesťanů, což je podle pověsti jakási křesťanská mudlovská záležitost, ale pro nás zmijozelské je to důležitý den, který patřičně oslavujeme. A letos na tento den vyšly narozeniny jednoho našeho dlouholetého obyvatele, hada Ferdinanda, který pobývá v trubkách v podzemí, a čas od času se objeví ve zmijozelské společenské místnosti. Jak tento den letos oslavila zmijozelská kolej?

středa 8. dubna 2020

Terče školního roku Zima 2020

Před delší dobou začala nová famfrpálová sezóna, všichni jsme už netrpělivě očekávali začátek kolejních tréninků pod vedením nové kapitánky. Nejvíc natěšeny byly naše terče, ehm, háďata, která naštěstí nemají ani nejmenší tušení, co je čeká. Je tedy nejvyšší čas si zavzpomínat na loňskou famfrpálovou sezónu pohledem právě nás, loňských háďat.


středa 1. dubna 2020

Sbohem a šáteček...

Jakožto šéfredaktorka Hadího krále jsem si vytáhla Řachavého Petra a jsem nucena přinést světu tuto smutnou novinu. Zmijozelská kolej k dnešnímu dni zaniká. Bohužel nejnovější výzkum magihistoriků přinesl šokující odhalení - Salazar Zmijozel nikdy neexistoval! Jako jediný ze zakladatelů byl vymyšlen, což je samo o sobě velmi pobuřující, ale velmi důvěryhodné prameny dokonce dokazují, že byl vymyšlen zbývajícími zakladateli. A to je doopravdy skandál!
úterý 31. března 2020

Velkolepá “zelená” oslava narozenin

Už se to blíží, hrad už se třese.

Radost a nadšení Ferdinand vnese.

Přijměte pozvání na slavnost hadí.

Snažte se, ať vám to v ten večer ladí.

V zelený čtvrtek, najdeš své štěstí.

Ferdinand výhry tu každému věští.

Jak můžeš majetek v momentu získat?

Radostí z výhry ty budeš si pískat.

Přečti si jak štěstí naproti spěchat.

Ostatním nemůžeš ty výhry nechat.

Přijď tančit, bavit se, jíst, pít a slavit.

Ferdinand do noci chce s námi pařit.

Skleničku dýňové šťávy si dopřát.

Tak přijď mu určitě v ten večer popřát.


Mnozí z Vás ani neměli tušení o existenci zmijozelského mazlíčka, který brouzdá hradními trubkami a občas je spatřen, jak projede skrz zmijozelskou kolejkou.

Doopravdy milý, i když na to nevypadá, bazilišek Ferdinand se rozhodl, že vůbec poprvé po tolika letech chce oslavit svoje narozeniny. Letos vychází 9. duben na “Zelený čtvrtek”, ideální čas pro skvělý večírek pod záštitou zmijozelské koleje.

Pro Hadího krále přináším exkluzivní pozvánku přímo od našeho mazlíčka:
Sssssss sssss ssss ss! Sssss ssss sssssssss ssss ss sssss ssssss. Sss ss ss sss sssss.


Večírek proběhne ve čtvrtek 9. dubna od 19:00 v KNP, heslo bude “ferdinand2020”.

Součástí večera bude již zmiňovaná tombola. Ta bude rozdělena na Malou tombolu a Velkou tombolu, dohromady čeká na své výherce 80 cen v přepočtu za 50 galeonů.
- lístek pro Malou tombolu stojí 2 srpce.

- lístek pro Velkou tombolu stojí 7 srpců.

- srpce posílejte na konto Zmijozelu s popiskem, kolik lístků od jaké tomboly žádáte. Takto můžete učinit do úterý 7. dubna do půlnoci.

- je zde i možnost dát někomu lístek jako dárek, pokud tak chcete učinit a udělat dotyčnému radost, napište to do popisku, pro koho je lístek určen :-)
- v dokumentu bude průběžně aktualizován seznam lidí a jejich čísla lístků: Tombola Zelený čtvrtek

V malé tombole máme například Mop z NiTi, který se bude hodit každému k jarnímu úklidu. Pokud při něm budete rušeni, můžete si vzít z Klasické pomocnice s kolej. znakem balíček hnojůvek a po dotyčném to hodit.


Ve velké tombole
čeká opeřený skvost - Papoušíček šedokřídlý, který se náramně hodí k luxusním Hedvábným šatům trávových z NiTi, a pokud by Vám v nich byla zima, vezmete si přes ramena la Deuxième Chance vert taktéž z NiTi.

Na závěr si můžete již nyní vyzkoušet, jak jste na tom se štěstěnou. Nabízíme pro tři vítěze po lístku do Malé tomboly. Napište na pergamen slovo “Ferdinand” a pošlete ho do sovince naší pokladnici Astorce. Pokud budete mít štěstí a Vaše sovička přiletí jako devátá, devatenáctá a dvacátádevátá, výhra je Vaše. Každý má jeden pokus.

Moc se na Vás všechny o Zeleném čtvrtku těšíme,
tým Zmijozelu

sobota 28. března 2020

Jak se z háďat staly hadice

Který úkol z přísahy byl nejtěžší a který naopak nejlehčí? Jak se našim novým háďatům daří v koleji a nechtějí už od nás odejít? Jsou jejich hadonoši nápomocni, nebo naopak? První dojmy a mnohem víc se dozvíte uvnitř článku.
čtvrtek 5. března 2020

Nepochopitelný nezájem o Hannibalovo jezero

Kolem jezera chodím už několik týdnů. Pravidelně mě od něj všichni vyháněli, ačkoliv k tomu neměli nejmenší důvod - byla jsem si veškerých rizik vědoma. Ano, v jezeře je Mravenčí mor. Ano, dokonce je možné v něm chytit i Úplavici. A to už od října 2019!
Jak je u všech Salazarů možné, že to nikdo neřeší?!

Rozhodla jsem se tedy zaujmout jiný postoj - a do jezera se vrhla po hlavě. Jak jinak debatu rozproudit a celou věc konečně vytáhnout na světlo boží, aby se vyřešila? A hle, hned druhý den mi v sovinci přistál školní trest...

pondělí 2. března 2020

Zpovědnice IV.

Již delší dobu se nám nepodařilo přinést vám přepis rozhovoru z naší zpovědnice. Její obliba však roste rychlostí odpalu potlouku naší Lori. Mnoho studentů, profesorů i zaměstnanců školy využívají možnosti pohovořit o tématech, která jsou pro ně samotné velmi důležitá, ale mají obavy se o nich pobavit nahlas a vyjít ze stínu anonymity. Právě naše zpovědnice jim dává prostor vyslovit svá přání, obavy a nejistoty. Dnes je naším hostem mladá dáma, která se rozhodla promluvit o žhavém tématu posledních týdnů a to nevysvětlitelné úspěšnosti zmijozelské koleje v obírání hradního ďábla a jeho jámy. Říkejme jí třeba Blue.


úterý 25. února 2020

Co by nikdy neřekl/a... Loralei Silwerin

Inspirován dávnou soutěží madam Lilien Emity Meissed vám Hadí král přináší již šestý z řady článků s tématem „Co by nikdy neřekl…“!

Tentokrát se podíváme na zoubek naší loňské kapitánce famfrpálového týmu Loralei Silwerin, která už kapitánskou pásku předala dále a letos připnula odznak primusky.pátek 14. února 2020

♥♥♥♥♥ Antivalentýn v Hadím králi pošesté ♥♥♥♥♥

A je to tady! Máme tu šestý ročník Antivalentýnu! Vezměte si do ruky hrníček horké čokolády či kýbl zmrzliny a začtěte se do srdcervoucích přáníček.
V letošním roce byla nejúspěšnější šablonou ta z mého pohledu nejstrašidelnější, na jejím pozadí můžete vidět mozkomora. Zato dvě šablony se nedočkaly ani jednoho vzkazu. Nebelvírský lvíček a hadi vylezající ze srdce si bohužel budou muset počkat nebo je čeká výměna.
A teď už kvůli čemu tu jsme, Antivalentýnská přání!