pondělí 13. ledna 2020

Zmijozelský magík “Záskok”
Existují mety, které se zdají nepřekonatelné, ale pokud situace dovolí, aby jich bylo dosaženo, tak proč toho nevyužít? Do takové situace se dostal tým Zmijozelu. Věděli totiž, že pohár už je pro letošní rok ztracený. Tak proč by si poslední zápas neměli užít a dosáhnout něčeho, co nikdo před nimi?

pondělí 25. listopadu 2019

Tajemství jezera v Godrikově dole
Jistě jste si každý všiml odměn v jezeře, které nikdo neloví. Jako nováčkovi se mi to zdálo zvláštní a tak jsem se poptal dvou zmijozelských starších spolužaček a dokonce i jedné profesorky na to, co se to děje a proč nikdo neloví. Že by snad nikdo nechtěl poklad? Pokud vás to zajímá, čtěte dál.

pondělí 28. října 2019

Rozhovor s háďaty Zima 2020 - Maya PrinzZačal další školní rok a Moudrý klobouk nám nadělil kopu méně či více slibných nováčků. Jelikož ovšem ne všichni máme čas na to ztrácet ho s někým bezvýznamným při kafíčku v brzkých ranních hodinách, přicházím já, abych vám opět ušetřila práci.
pondělí 30. září 2019

Loralei Silwerin: „Miluju ten pocit, když se mi povede někoho shodit.“23. září začala famfrpálová sezóna. Kapitánky se se svými zástupkyněmi zahrabaly mezi štosy pergamenů a daly se do únavného famfrpálového počítání, přitom zvládaly hráče svého týmu dokopat k tréninku a ve většině kolejích se objevila nová vývěska upozorňující na novou sezónu. Při tom kvantu práce jsem si odchytila zmijozelskou famfrpálovou kapitánku Loralei Silwerin a položila jí několik otázek.

pondělí 23. září 2019

Zmijozelští karikují... Loralei Silwerin!Po krátké pauze se vrací oblíbené karikatury! Tentokrát jsme se zaměřili na odstřelovače zmijozelské hadí letky, a to na Loralei Silwerin! Je to opravdový miláček všech, nebo zelení svou lásku ke své kapitánce pouze předstírají, protože nechtějí potloukem do tváře? Legenda praví, že od přijetí Céčkového plíšku s sebou na každý trénink i zápas tahá rakvičku. 


pondělí 16. září 2019

Je to takové "hladké" ...
Někdo si všiml, jiný ne, ale někteří ze Zmijozelu naprosto dobrovolně o prázdninách ulehčili své hlavě a odhodili svou kštici. Teda… možná je dobré začít u přísloví „nepij, když máš slabý žaludek.“
pátek 6. září 2019

Kde spí nezařazení studenti?


Už je to pár týdnů, co se pro nás nové studenty, otevřely brány slavné Školy čar a kouzel v Bradavicích. Hrad nás prakticky doslova přivítal s otevřenou náručí a my si okamžitě mohli začít užívat jeho pohostinství. Ve Velké síni člověk vždy najde něco k snědku a ti mlsnější si už určitě našli cestu za domácími skřítky do kuchyně, kteří takovému jedlíkovi vždy podstrčí něco dobrého na zub. A ani o zábavu či možnosti si najít kamarády tu není nouze.

pátek 30. srpna 2019

Místo výjezdního semináře Azkaban!Jak se jen mohlo stát, že kvůli jednomu pochybení bylo zavřeno do Azkabanu tolik nevinných studentů a profesorů? To ani Hadímu králi jasné není, ale zato víme, co se v Azkabanu odehrávalo. Takže neváhejte a čtěte, ať víte, jak tito nevinní trpěli!


Oznámení o přesunutí Návrhářského koutku

Vážení čtenáři Hadího krále, hradní obyvatelstvo, Zmijozelští, Nebelvírští, Havraspárští, Mrzimorští, profesorský sbore, duchové, Nejvyšší, nejnižší, nováčci, redaktoři a jiné podivné bradavické existence… Dnes dochází na naší škole k situaci, která je v historii hradních periodik zcela nevídaná, totiž k přesunu projektu z jednoho časopisu do druhého. Jedná se o rubriku „Návrhářský koutek“, jež vznikla v Hadím králi v srpnu minulého roku. Tato rubrika již nebude nadále vycházet ve zmijozelském kolejním časopise, ale bude kompletně přesunuta pod křídla Denního věštce i se všemi svými starými články.


Důvodů, proč k podobně nestandardnímu přesunu celého projektu dochází, je hned několik, a Denní věštec cítí povinnost shrnout alespoň několik z nich a podat váženému čtenářstvu vysvětlení.


Spolek Skrývanka pod Magnólií byl posledním velkým projektem, který dával na naší škole prostor hradním návrhářům, snažil se je sdružovat a umožňoval jim zveřejňovat svá díla. Po pádu tohoto spolku již pro hradní návrháře na škole žádné místo nezbylo. V důsledku toho aktivita návrhářů postupně upadala a upadala, až upadla někam, kde už ji nikdo nebyl schopen zvednout. Jedinou možností realizace tak zůstala brigáda na Příčné ulici.


Je však známo, že z děl zaslaných do návrhářské brigády jen nepatrný zlomek kdy spatří světlo světa a dostane se skutečně až na pulty Příčné ulice. Naprosto drtivá většina návrhů do prodeje nikdy zařazena není, ať už za to může kvalita zmíněných návrhů, provedení, vhodnost nebo dlouhodobá nepřítomnost správce Příčné ulice.


Velké množství (my si dovolujeme odhadovat, že spíše více než méně) tak nikdo nikdy neuvidí, což je pro hradní návrháře, a zejména pak pro ty začínající, velice demotivující situace. Pokud bychom měli situaci k něčemu přirovnat, představte si vy, drazí redaktoři, kteří přispíváte do Denního věštce či jiného časopisu, že by vám za vaše napsané články bylo sice řádně zaplaceno, ale nikdy by nebyly otisknuty. Nikdo by je nečetl a ani vás nepotěšil nějakým smysluplným komentářem. Jak dlouho by vás, drazí redaktoři, bavilo posílat články do takové brigády? Každý by jistě po čase s psaním přestal. A přesně v takové situace se nyní nachází hradní návrháři.


Založení Návrhářského koutku v Hadím králi byl první pokus o to tuto situaci změnit a poskytnout tak hradním švadlenkám a švadlenům alespoň nějaký prostor.


V Hadím králi byla tato rubrika založena v době, kdy Denní věštec nefungoval na 150 %, jak je běžným zvykem, a nedala se od něj očekávat stabilita potřebná k dlouhodobému fungování podobně náročného projektu, a proto se některý z kolejních časopisů jevil jako volba zcela ideální.


Ať už chceme, nebo nechceme, (a my chceme), je návrhářina záležitost celohradní. A tak by to mělo zůstat. Je přeci v zájmu všech milovníků módy i lidí, kteří se chtějí dobře oblékat… nebo lidí, kteří se chtějí oblékat… Zkrátka je v zájmu všech, aby se kreslení, navrhování a šití věnovalo co největší množství lidí (ideálně na co nejvyšší úrovni), a to zcela nehledě na kolejní příslušnost.


Talent se objevuje všude a nezajímá se o barvu, kterou člověk nosí na kabátě, a z tohoto důvodu by návrhářská rubrika (a zároveň jediný návrhářský prostor na hradě) neměla být ponechána v rukou pouze jedné, jediné koleje, ale právě naopak by měla být přesunuta na neutrální půdu.


Jako dlouhodobý projekt by byl Návrhářský koutek v Hadím králi jistě neudržitelný. Mladé barevné šičky a šiči, kteří nepocházejí ze Zmijozelu, by se v budoucnu jistě cítili být odrazováni přispíváním do jiného kolejního časopisu než je jejich vlastní, a už nyní někteří nezelení návrháři byli po zveřejnění svých článků vystaveni nepříjemným poznámkám a pohledům ze strany své koleje.


Denní věštec je všech a zároveň ničí, a proto do něj může přispívat kdokoliv bez obavy, že by z toho mohl mít jakékoliv nepříjemnosti. Jediné nepříjemnosti, kteří hrozí v Denním věštci, jsou provázeny násilným chováním korektorek, pokud jim pošlete článek s názvem „Hystorie Bradavyc“, nebo nějakou tou lehčí zlomeninou, pokud vám šéfredaktorka chce připomenout, že „ten článek jste měli odevzdat již minulý týden“. Rozhodně nic vážného nebo něco, čeho by se měl někdo bát!


Jednání o přesunu projektu se zúčastnil zakladatel návrhářské rubriky pan Zpytlehněv Zďáblíkov, šéfredaktorka Hadího krále slečna Sooyeon Choi a šéfredaktorka Denního věštce madam Narcisse Cinerea. Přítomno bylo i lišče Denního věštce, ale to po celou dobu okusovalo nohu stolu a těžko říci, jaký na celou problematiku mělo názor.


Všechny zúčastněné strany jsou se situací plně obeznámeny a srozuměny (kromě liščete). S přesunem rubriky pak souhlasily (taky kromě liščete), a to zcela dobrovolně a bez jakéhokoliv nátlaku, ať už psychického nebo fyzického.


S přesunem článků souhlasili také všichni návrháři, kterých se věc týká. A to rovněž zcela dobrovolně bez jakéhokoliv násilí. Jmenovitě se jedná o NaSaŠí Jackson, Sooyeon Choi, Wenai Lafayette, Isabell Tenebris a Zpytlehněva Zďáblíkova.


Články malého McBravea (jehož křestní jméno si autor oznámení odmítl zapamatovat), který již na naší škole nestuduje, a tak nemohl být dotázán, přesunuty nebudou a zůstávají i nadále v Hadím králi.


Hadímu králi, který se velkoryse vzdal velmi úspěšné rubriky, byl jako kompenzace nabídnut projekt jiný, jehož realizaci můžete na stránkách zmijozelského časopisu čekat v brzké době.


Tímto děkujeme všem zúčastněným. Zvláštní dík si pak zaslouží zmijozelská šéfredaktorka i celý Hadí král.


Hradním návrhářům pak přejeme mnoho úspěchů a mnoho bezesných nocí, až nám budou šít nové, skvělé kolekce! A vy, čtenáři, už se můžete kochat znovuvydanými články v Návrhářském koutku na stránkách našich novin. Zachovány byly i s původními komentáři.


pro Hadího krále
redakce

středa 28. srpna 2019

Čarostorky 7: Madam PomfreyováPříběh, jehož pokračování jste zvolili vy! Každá Čarostorka (alias čarodějná historka) v sobě snoubí špetku fanfikce, hrstku crossoveru a kopu té zvláštní literární magie, která umožňuje, že se neuvěřitelné může stát skutečností.
U každého dílu Čarostorek naleznete anketu, ve které můžete vybrat z několika možností, kam se příběh bude dál vyvíjet.
pondělí 12. srpna 2019

Ty pixely se zvětšují!

Ano, ti z vás, kteří navrhují, to jistě znají. Navrhujete, navrhujete, kreslíte, zvětšíte si obrázek, abyste na to líp viděli, pak ještě, pak ještě a najednou máte obří pixely, které se na vás valí a hrozí vás rozdrtit. A ty sny pak! No nádhera, vřele to doporučuji :D
sobota 3. srpna 2019

Losos na sedm způsobů
Nováčci už jsou nějakou chvíli na hradě – objevují, rozkoukávají se, posílají první soutěže, straší ve Velké síni… Jsou zkrátka všude. Nedalo mi to a musela jsem se zeptat svých spolulososů, jak vnímají hrad.

pondělí 29. července 2019

Ve stopách mudlů a jejich posedlosti naším kouzelnickým světem: LondýnPokud vás zajímá naše cestovatelská rubrika, která vás zavede do světa mudlů, neváhejte a vezměte si toto čtení s sebou na porcelánového krále... určitě neprohloupíte. Zjistíte, jaké strasti potkali naši milou reportérku a co si naopak užila až nad očekávání v nádherném městě Londýně.
pátek 26. července 2019

Návrhářská horečka opět zaútočila!

Už dlouho nikdo nepřidával žádné návrhářské články, kde se návrhář chlubí svými výtvory a snaží se přimět čtenáře koupit si jejich modely. Do nedávna jsme ji mohli považovat za mrtvou, dokud k nám nepřišla slečna Wenai a nezačala zveřejňovat své návrhy. Čtenáře a redaktory Hadího krále chytla znova touha a ambice šít a podplácet správce PU, aby jejich modely zveřejnili dříve než těch ostatních. Někteří šli naopak trochu jinou cestou a začali učit nezkušené držet jehlu a nit v ruce. Ano, mluvím o našem bývalém zmijozelském pokladníkovi Zpytlehněvovi, který jako znovuzrozený s chutí učit nováčky zaučil i naší šéfredaktorku, která podlehla nátlaku svého hadonoše a začala též navrhovat. A věřte, nevěřte, začalo ji to bavit!

neděle 21. července 2019

"Název článku? Nemám tucha!"Krátce po zveřejnění článku „Návrhářské začátky“ od talentované Havraspárské návrhářky Isabell Tenebris přiběhl k nám do redakce, celý uřícený, Zpytlehněv Zďáblíkov a nesrozumitelně něco křičel. Když se nám podařilo ho uklidnit natolik, že byl schopen souvislého slova, podařilo se nám z něj vypáčit, že se prý modrou návrhářkou cítí zahanben. Se sebou také přinesl hromadu vlastních návrhů a trval na tom, abychom je nafotili a také otiskli.


Pokoušeli jsme se mu sice vysvětlit, že cítí-li se Isabell zahanben, pak ničemu nepomůže, pokud zveřejníme hromadu jeho návrhů, které jsou méně kvalitní než ty její, a že by raději měl více zapracovat na svém stylu a práci s jehlou.
Zpytlehněv Zďáblíkov si naše připomínky pečlivě vyslechl a pak je všechny razantně zamítl a jelikož se ho následně nepodařilo z redakce vyhnat, ani když si šéfredaktorka došla pro koště, dovolte nám tedy představit další skvělý článek naší návrhářské rubriky.