pondělí 10. srpna 2020

Můj první Hog srazSrazů na Hogu se již konalo tolik, že byste je na prstech obou rukou nespočítali. Na některé přiběhnou lososi, plní nadšení a elánu, jiné jsou přístupné téměř jen zasloužilým matadorům. Jak to však vypadá, když se student rozšiřujícího studia rozhodne po tolika letech poodhalit svou auru anonymity a vydá se na sraz? To si můžete přečíst v článku od Keši.

čtvrtek 6. srpna 2020

Ďáblova výzva 3


Ssss SsSsss Sssss SssssssSs, moji milí přátelé,

již mnoho let se proplétám potrubím a pozoruji dění na naší škole. Sleduji souboje jednotlivých kolejí o školní i famfrpálový pohár a zapálenost profesorů při podpoře svým oblíbencům. Dokážete se ve své koleji vzájemně podpořit a namotivovat se k maximálním výkonům a já se sám sebe ptám, jsme toho schopni i společně bez ohledu na barvu našich hábitů? Dokážeme zabojovat a porazit společného nepřítele? Já pevně věřím, že máme již dopředu vyhráno. No a trochu nerad přiznávám, ssss SSsss sSS, že jsem uzavřel sázku, která je nejspíše i nad mé síly. Ono se říká, že paktování se s Ďáblem nic dobrého nepřináší, ale pocit vítězství nad ním za to vždycky stojí.

pondělí 20. července 2020

Druhý ročník soubojového turnaje v Bradavicích

Jistě jste zaregistrovali, že letos na naší škole proběhl již druhý ročník soubojového turnaje, při kterém studenti a zaměstnanci mezi sebou poměřují své síly a schopnosti. Z klubu se ozývala spousta křiku a naříkání, ať už šťastné nebo smutné. 

(Poznámka redakce: Jménem redakce se vám chceme omluvit za pozdě vydaný článek. Vypadá to, že Sooyeon před dvěma měsíci článek sepsala, ale někteří účastníci, kteří se nedostali do finální sestavy, byli rozhořčeni a článek jí vzali. To alespoň tvrdí šéfredaktorce.)

úterý 7. července 2020

Zmijozelský tým vítězů B4Zajímá vás zákulisí Bradavické čtyřky zmijozelského týmu? Jak našim holkám šly úkoly, kdo se na kterém jak podílel? Jak se jim líbila zadání a následná hodnocení? Čeká vás velmi zajímavé shrnutí a postřehy několika týdnů dřiny.

To vše a mnohem víc se dozvíte v článku.


čtvrtek 2. července 2020

Mrtvá osobnost Marguerita Laux: *cenzura*


O zmijozelských studentech bylo letos slyšet. Není tedy divu, že se to projevilo i v celohradní anketě o Osobnost Hogwarts. Do první desítky se dostaly rovnou dvě dámy, co mají se Zmijozelem nějakou spojitost – Barbara Arianne LecterMarguerita Laux. Ta nakonec anketu mezi lidmi vyhrála a řád získala. Hadí král si pospíšil, aby s novou osobností udělal rozhovor co nejdříve. Mrtvá dušice, která tvoří atmosféru hradu, je totiž důkazem, že i po smrti může být člověk aktivní a může svému okolí mnoho předávat.

pondělí 29. června 2020

Noční móda

O novinářské práci se již od pradávna říká, že vám nedá spát. Musíte být ve střehu ve dne v noci, brk v ruce, připraveni podat čtenářům ty nejaktuálnější příběhy z první ruky. Vzala jsem si tedy tuto moudrou radu pečlivě k srdci a vydala se do ulic. Brzy jsem si ale všimla zajímavého jevu, objevitelného pouze v temných nočních hodinách. Hogwartští studenti, spěchající ať už na záchod nebo za touhou odeslat nově vypsané soutěže dřív než kdo jiný, mají ještě zvláštnější garderoby než ty, které ukazují dennímu světlu. A v tu chvíli mi bylo mé poselství redaktora Hadího krále jasné – musím proniknout do světa kouzelnických pyžam.

středa 24. června 2020

Celohradní turnaj v Maššškvorkách


Maššškvorky jsou mojí oblíbenou hrou. Jsem zelený sssyčák, tak jsem vždy cenil onu vychytralossst, která je k výhře zapotřebí. Vlassstnost, kterou můj Zmijozel přímo oplývá, jde ale o prázdninách do pozadí, proto jsem se to letosss rozhodl změnit. Vyhlašššuji celohradní maššškvorkový turnaj, nechť se všichni vychytralosssti přiučí při tvoření pětičlenných řad v herně Prasssinkové.

sobota 20. června 2020

Famfrpál v Létě 2020


Říká se, že změna je život. Letošní rok se Zmijozel tímto mottem řídil také. Nějakou změnou prošla doslova celá kolej… a nevyhnulo se to ani famfrpálovému týmu. Možná i díky tomu se Zmijozel opět vyšvihl na vrchol a podařilo se mu dosáhnout fenomenálního úspěchu. Pojďte si společně s námi zrekapitulovat uplynulou sezónu, která sice místy byla šílená, ale na jejímž konci si hadí letka odnesla famfrpálový pohár.

pátek 12. června 2020

Když se řekne... Zmijozel!

Nedávná soutěž Když se řekne... od madam Marylin Cuthbert měla v koleji velkou odezvu. Hromada zelených se do ní s vášní zapojila. Cílem bylo vybrat vždy pět lidí z koleje, napsat k nim jedno slovo (či slovní spojení), které je nejvíce charakterizuje, a vysvětlit proč.

sobota 30. května 2020

Poznejte zmijozelský tým B4Klání Bradavické čtyřky je za polovinou a já bych čtenářům Hadího krále ráda představila náš tým z trochu jiného úhlu. Víte, kdo má rád rakytníkovou zmrzlinu? Která z holek se ráda podívá na film Deník princezny? Kdo miluje černou barvu? A v čím jídelníčku nesmí chybět kuřecí řízek s kaší a kečupem? Pokud by děvčata vyčarovala patrona, jak by vypadal? Chcete zjistit více? Začtěte se do článku…

středa 27. května 2020

Pokladnice a zástupkyně kapitána Astoria von Pens pod drobnohledem


Vedení zmijozelské koleje bylo, je a bude tvořené mnoha různými tvářemi. Prošlo jím mnoho osobností, lidí, kteří překvapili a dodnes se na ně vzpomíná, ale také funkcionářů, kteří příliš nezazářili, byť do nich byla vkládána obrovská naděje. V sérii rozhovorů, které dostaly pracovní název „Zmijozelští funkcionáři pod drobnohledem“, se můžete těšit na různé osoby z dob minulých, ale i současných, na jejich pocity, myšlenky, vzpomínky, naděje i jejich nejniternější já.
Druhá na řadu se dostala současná pokladnice a bývalá zástupkyně kapitána Astoria von Pens.

neděle 24. května 2020

Co by nikdy neřekl/a... Sooyeon ChoiInspirován dávnou soutěží madam Lilien Emity Meissed vám Hadí král přináší již sedmý z řady článků s tématem „Co by nikdy neřekl…“!A na zoubek se nepodíváme nikomu jinému než bývalé šéfredaktorce nejúžasnějšího kolejního plátku - Hadího krále, současné zástupkyni famfrpálové kapitánky, neohrožené odrážečce a rannímu ptáčeti Sooyeon Choi.

sobota 16. května 2020

Šéfredaktorka a zástupkyně kapitána Sooyeon Choi pod drobnohledem


Vedení zmijozelské koleje bylo, je a bude tvořené mnoha různými tvářemi. Prošlo jím mnoho osobností, lidí, kteří překvapili a dodnes se na ně vzpomíná, ale také funkcionářů, kteří příliš nezazářili, byť do nich byla vkládána obrovská naděje. V sérii rozhovorů, které dostaly pracovní název „Zmijozelští funkcionáři pod drobnohledem“, se můžete těšit na různé osoby z dob minulých, ale i současných, na jejich pocity, myšlenky, vzpomínky, naděje i jejich nejniternější já.
První na řadu se dostala současná zástupkyně kapitánky a bývalá šéfredaktorka Sooyeon Choi.

úterý 12. května 2020

Hannibalovo jezero o dva měsíce později


Hannibalovo jezero je pořád plné věcí, které do něj nepatří. Na hladině se pohupují bylinky, soušky (respektive spíše dřevo promočené skrz naskrz), trika, legíny, sukně, šaty, boty, vesty, korzety, dresy, mikiny, sedmibojařské balónky, kaktusové víly, nadkolenky, svetříky i cosi, co se nazývá „Tlukot prasečího srdce“.
Je navíc velmi snadné při tahání chytit jak mravenčí mor, tak úplavici. To se nezměnilo. Bohužel.
Přístup obyvatel hradu k tahání i případným nemocem je však jiný. Studenti i dospělí kouzelníci jsou na jedné lodi, pomáhají si a vody se dávno nebojí.

pátek 24. dubna 2020

Nákupní horečka v Godrikově Dole
Godrikův Důl je domovem mnoha profesorů a zaměstnanců hradu. Nachází se zde malý park, radnice, kde zaměstnanci mohou požádat o pozemek, zvířecí útulek, kde si obyvatelé celého hradu mohou zakoupit licence a k tomu mazlíčka, jezero, plné vyplavených věcí od studentů, kteří se šli koupat ať už dobrovolně nebo ne, a především Salón Stříbrná NiT.