středa 1. dubna 2020

Sbohem a šáteček...

Jakožto šéfredaktorka Hadího krále jsem si vytáhla Řachavého Petra a jsem nucena přinést světu tuto smutnou novinu. Zmijozelská kolej k dnešnímu dni zaniká. Bohužel nejnovější výzkum magihistoriků přinesl šokující odhalení - Salazar Zmijozel nikdy neexistoval! Jako jediný ze zakladatelů byl vymyšlen, což je samo o sobě velmi pobuřující, ale velmi důvěryhodné prameny dokonce dokazují, že byl vymyšlen zbývajícími zakladateli. A to je doopravdy skandál!
úterý 31. března 2020

Velkolepá “zelená” oslava narozenin

Už se to blíží, hrad už se třese.

Radost a nadšení Ferdinand vnese.

Přijměte pozvání na slavnost hadí.

Snažte se, ať vám to v ten večer ladí.

V zelený čtvrtek, najdeš své štěstí.

Ferdinand výhry tu každému věští.

Jak můžeš majetek v momentu získat?

Radostí z výhry ty budeš si pískat.

Přečti si jak štěstí naproti spěchat.

Ostatním nemůžeš ty výhry nechat.

Přijď tančit, bavit se, jíst, pít a slavit.

Ferdinand do noci chce s námi pařit.

Skleničku dýňové šťávy si dopřát.

Tak přijď mu určitě v ten večer popřát.


Mnozí z Vás ani neměli tušení o existenci zmijozelského mazlíčka, který brouzdá hradními trubkami a občas je spatřen, jak projede skrz zmijozelskou kolejkou.

Doopravdy milý, i když na to nevypadá, bazilišek Ferdinand se rozhodl, že vůbec poprvé po tolika letech chce oslavit svoje narozeniny. Letos vychází 9. duben na “Zelený čtvrtek”, ideální čas pro skvělý večírek pod záštitou zmijozelské koleje.

Pro Hadího krále přináším exkluzivní pozvánku přímo od našeho mazlíčka:
Sssssss sssss ssss ss! Sssss ssss sssssssss ssss ss sssss ssssss. Sss ss ss sss sssss.


Večírek proběhne ve čtvrtek 9. dubna od 19:00 v KNP, heslo bude “ferdinand2020”.

Součástí večera bude již zmiňovaná tombola. Ta bude rozdělena na Malou tombolu a Velkou tombolu, dohromady čeká na své výherce 80 cen v přepočtu za 50 galeonů.
- lístek pro Malou tombolu stojí 2 srpce.

- lístek pro Velkou tombolu stojí 7 srpců.

- srpce posílejte na konto Zmijozelu s popiskem, kolik lístků od jaké tomboly žádáte. Takto můžete učinit do úterý 7. dubna do půlnoci.

- je zde i možnost dát někomu lístek jako dárek, pokud tak chcete učinit a udělat dotyčnému radost, napište to do popisku, pro koho je lístek určen :-)
- v dokumentu bude průběžně aktualizován seznam lidí a jejich čísla lístků: Tombola Zelený čtvrtek

V malé tombole máme například Mop z NiTi, který se bude hodit každému k jarnímu úklidu. Pokud při něm budete rušeni, můžete si vzít z Klasické pomocnice s kolej. znakem balíček hnojůvek a po dotyčném to hodit.


Ve velké tombole
čeká opeřený skvost - Papoušíček šedokřídlý, který se náramně hodí k luxusním Hedvábným šatům trávových z NiTi, a pokud by Vám v nich byla zima, vezmete si přes ramena la Deuxième Chance vert taktéž z NiTi.

Na závěr si můžete již nyní vyzkoušet, jak jste na tom se štěstěnou. Nabízíme pro tři vítěze po lístku do Malé tomboly. Napište na pergamen slovo “Ferdinand” a pošlete ho do sovince naší pokladnici Astorce. Pokud budete mít štěstí a Vaše sovička přiletí jako devátá, devatenáctá a dvacátádevátá, výhra je Vaše. Každý má jeden pokus.

Moc se na Vás všechny o Zeleném čtvrtku těšíme,
tým Zmijozelu

sobota 28. března 2020

Jak se z háďat staly hadice

Který úkol z přísahy byl nejtěžší a který naopak nejlehčí? Jak se našim novým háďatům daří v koleji a nechtějí už od nás odejít? Jsou jejich hadonoši nápomocni, nebo naopak? První dojmy a mnohem víc se dozvíte uvnitř článku.
čtvrtek 5. března 2020

Nepochopitelný nezájem o Hannibalovo jezero

Kolem jezera chodím už několik týdnů. Pravidelně mě od něj všichni vyháněli, ačkoliv k tomu neměli nejmenší důvod - byla jsem si veškerých rizik vědoma. Ano, v jezeře je Mravenčí mor. Ano, dokonce je možné v něm chytit i Úplavici. A to už od října 2019!
Jak je u všech Salazarů možné, že to nikdo neřeší?!

Rozhodla jsem se tedy zaujmout jiný postoj - a do jezera se vrhla po hlavě. Jak jinak debatu rozproudit a celou věc konečně vytáhnout na světlo boží, aby se vyřešila? A hle, hned druhý den mi v sovinci přistál školní trest...

pondělí 2. března 2020

Zpovědnice IV.

Již delší dobu se nám nepodařilo přinést vám přepis rozhovoru z naší zpovědnice. Její obliba však roste rychlostí odpalu potlouku naší Lori. Mnoho studentů, profesorů i zaměstnanců školy využívají možnosti pohovořit o tématech, která jsou pro ně samotné velmi důležitá, ale mají obavy se o nich pobavit nahlas a vyjít ze stínu anonymity. Právě naše zpovědnice jim dává prostor vyslovit svá přání, obavy a nejistoty. Dnes je naším hostem mladá dáma, která se rozhodla promluvit o žhavém tématu posledních týdnů a to nevysvětlitelné úspěšnosti zmijozelské koleje v obírání hradního ďábla a jeho jámy. Říkejme jí třeba Blue.


úterý 25. února 2020

Co by nikdy neřekl/a... Lori!

Inspirován dávnou soutěží madam Lilien Emity Meissed vám Hadí král přináší již šestý z řady článků s tématem „Co by nikdy neřekl…“!

Tentokrát se podíváme na zoubek naší loňské kapitánce famfrpálového týmu Loralei Silwerin, která už kapitánskou pásku předala dále a letos připnula odznak primusky.


pátek 14. února 2020

♥♥♥♥♥ Antivalentýn v Hadím králi pošesté ♥♥♥♥♥

A je to tady! Máme tu šestý ročník Antivalentýnu! Vezměte si do ruky hrníček horké čokolády či kýbl zmrzliny a začtěte se do srdcervoucích přáníček.
V letošním roce byla nejúspěšnější šablonou ta z mého pohledu nejstrašidelnější, na jejím pozadí můžete vidět mozkomora. Zato dvě šablony se nedočkaly ani jednoho vzkazu. Nebelvírský lvíček a hadi vylezající ze srdce si bohužel budou muset počkat nebo je čeká výměna.
A teď už kvůli čemu tu jsme, Antivalentýnská přání!úterý 4. února 2020

♥♥♥♥♥ Antivalentýn v Hadím králi pošesté ♥♥♥♥♥Valentýn, svátek zamilovaných, všude samé bonboniéry, srdíčka… hodně srdíček, květiny způsobující silnou alergii, podstrčené nápoje lásky. Jste už přeslazeni, znechuceni a nemáte rádi tento den? Dělá se vám špatně, když v rádiu pustí zamilovaný song? Hadí král přináší již pošesté projekt Antivalentýn!
sobota 1. února 2020

Deset rad jak pomoci novým háďatům přežít, aneb zmijozelská šikana se konečně projevuje!
Jste nováček nebo jste na hradě již nějakou chvíli? Je to jedno, jelikož tento článek odhalí nejúčinnější rady a zásady, kterých by se mělo držet každé hádě. Pokud nevěříte, čtěte. Pokud vás téma zajímá, pokračujte. Nebo pokud se chcete zasmát nad výtvorem vytvořeným novopečenými háďaty, tak směle do toho, protože tento článek je určen pro všechny, ať už jste na hradě poprvé, nebo ne.pondělí 13. ledna 2020

Zmijozelský magík “Záskok”
Existují mety, které se zdají nepřekonatelné, ale pokud situace dovolí, aby jich bylo dosaženo, tak proč toho nevyužít? Do takové situace se dostal tým Zmijozelu. Věděli totiž, že pohár už je pro letošní rok ztracený. Tak proč by si poslední zápas neměli užít a dosáhnout něčeho, co nikdo před nimi?

pondělí 25. listopadu 2019

Tajemství jezera v Godrikově dole
Jistě jste si každý všiml odměn v jezeře, které nikdo neloví. Jako nováčkovi se mi to zdálo zvláštní a tak jsem se poptal dvou zmijozelských starších spolužaček a dokonce i jedné profesorky na to, co se to děje a proč nikdo neloví. Že by snad nikdo nechtěl poklad? Pokud vás to zajímá, čtěte dál.

pondělí 28. října 2019

Rozhovor s háďaty Zima 2020 - Maya PrinzZačal další školní rok a Moudrý klobouk nám nadělil kopu méně či více slibných nováčků. Jelikož ovšem ne všichni máme čas na to ztrácet ho s někým bezvýznamným při kafíčku v brzkých ranních hodinách, přicházím já, abych vám opět ušetřila práci.
pondělí 30. září 2019

Loralei Silwerin: „Miluju ten pocit, když se mi povede někoho shodit.“23. září začala famfrpálová sezóna. Kapitánky se se svými zástupkyněmi zahrabaly mezi štosy pergamenů a daly se do únavného famfrpálového počítání, přitom zvládaly hráče svého týmu dokopat k tréninku a ve většině kolejích se objevila nová vývěska upozorňující na novou sezónu. Při tom kvantu práce jsem si odchytila zmijozelskou famfrpálovou kapitánku Loralei Silwerin a položila jí několik otázek.

pondělí 23. září 2019

Zmijozelští karikují... Loralei Silwerin!Po krátké pauze se vrací oblíbené karikatury! Tentokrát jsme se zaměřili na odstřelovače zmijozelské hadí letky, a to na Loralei Silwerin! Je to opravdový miláček všech, nebo zelení svou lásku ke své kapitánce pouze předstírají, protože nechtějí potloukem do tváře? Legenda praví, že od přijetí Céčkového plíšku s sebou na každý trénink i zápas tahá rakvičku. 


pondělí 16. září 2019

Je to takové "hladké" ...
Někdo si všiml, jiný ne, ale někteří ze Zmijozelu naprosto dobrovolně o prázdninách ulehčili své hlavě a odhodili svou kštici. Teda… možná je dobré začít u přísloví „nepij, když máš slabý žaludek.“